8 Bin TL Kazandıran Meslek

Bazı iş kolları ilginç olması ile beraber çok para kazandırıyor. İster inanın ister inanmayın ama tavukların cinsiyetini belirlemek gerçek bir iş ve kazancı da oldukça iyi. Ayda 8.000 TL’nin üzerinde maaş elde etmek istiyorsanız farklı bir meslek olan seksörlük yapabilirsiniz. Bu işte civcivlerin erkek mi dişi mi olduğunu anlamak için bütün gün civcivlerin arka tarafına, kuluaka kısmına bakmanız gerekiyor.

Cinsiyet belirleme işleminde civcivin erkek olduğunu gösteren küçük çıkıntıyı kontrol etmek için civciv sıkılarak dışkısı çıkartılıyor ve temizleniyor. İşlemden de anlaşılacağı üzere bu işi yapmak isteyenlerin sayısı oldukça az ve tavuk çiftliği sahipleri
bu pozisyonu doldurmak için eleman bulmakta zorlanıyor.

Kolaymış gibi görünse de civciv seksörlüğü oldukça karmaşıktır ve ciddi anlamda beceri gerektirir. Bu sebeple çalışan elemanlar civcivlerin horoz mu yoksa tavuk olduğunu belirleyebilmek için civcivlerin cinsel organlarının  boyutlarındaki çok küçük farklılıkları nasıl ayırt edebileceklerine ilişkin eğitiliyorlar.

Aranan elemanlar ne şartlarda çalışacak?

Civciv seksörlerinden bir saat içinde %97- %98 doğrulukla 800 ila 1,200 arasında civcivin cinsiyetini belirlemesi beklenir. Bu da sadece üç saniyede bir civciv demek oluyor. “Civciv seksörlerinin civcivin cinsiyetini anlayacak hassasiyeti ve beceriyi kazanmasını için belli bir süre eğitim alması gerekiyor ve bu eğitim 1 seneden uzun sürebiliyor. Bütün gününüzü civcivlerin arka tarafına bakarak geçiriyorsunuz. O sebeple oldukça zor bir iş: büyük bir sabır ve sürekli dikkat istiyor.”

Civciv seksörlüğü henüz ülkemizde pek yaygın değil ve insanlar tarafından neredeyse hiç bilinmiyor. Ancak Güney Kore’de bu ilginç meslek 100 yıllık bir maziye sahip ve yüksek statülü işler arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir