thy-is-basvurusu

Havayolu Firmalarında Personel Alımı 2016

Kaliteli ve yüksek maaşlı arayanların başvurduğu sektörlerin başında Havayolu sektörü gelmektedir. Her ne kadar çalışma saatleri bakımından geniş bir yelpazeye sahip olsalar da Havayolu firmaları gerek yapılan işin temizliği ve kalitesinden gerekse ödediği maaşların yüksek oluşundan çok rağbet görmekteler. Havayolu firmaları ayrıca iş yerine ulaşımda servis olanakları bakımından çok zengindir. (ki bir çok Havaalanı şehir dışında bulunmaktadır.)

Bu ilanımızda Havayolu firmalarının iş olanaklarından ve maaş durumlarından bahsetmek istiyoruz. Çoğu zaman duyar yada okuruz; THY 1000 kabin memuru alımı yapacak, Pegasus 500 hostes alımı yapacak… Bu gibi ilanların çok tutulmasının nedeni maaş yüksekliği ve çoğunlukla bayan iş arayanların ilgisini çekmesinden dir. Özellikle Hostes ilanlarına bayanların ilgisi çok yüksek olmakta.

thy-is-basvurusu

THY İş Olanakları

Ülkemizde en fazla tutulan ve çalışılmak istenen havayolu firması Türk Hava Yolları dır. Mesela Pegasus, Onur air gibi firmalar Hostes maaşı olarak 2 bin tl civarı verirken THY maaş çıtasını 3 bin TL barajına kadar çıkarmaktadır. 2015 THY personel alımı ilanlarından sonra yeni yılda yani 2016 da THY özellikle Hostes alımlarına hız verecek diye düşünüyoruz. THY iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar özellikle Hostes olamak isteyenler sitemiz aracılığı ile CV bilgilerinizi yetkililere ulaştırabilirsiniz.

Sadece Türkiyede değil dünyanın her ülkesinde çok iyi yere gelmiş THY personel alımlarında yabancı dil bilenleri ayrı değerlendirerek maaş olanaklarını sonuna kadar harcamaktadır. Bu gibi hizmet sektörü (özellikle Turizm sezonunda) çalışanları için yabancı dil bilgisi olmazsa olamazlardan durumda.

İlanımızı toparlayacak olursak THY iş başvurusu yapmak için 2016 yılının ilk döneminde sizleri özgeçmiş bilgilerinizi göndermeye bekliyoruz. Gerek kabin memuru alımlarında gerekse Hostes alımlarında THY her zaman bir adım önde gidecek gibi görünüyor.

Havayolu Firmalarında Personel Alımı 2016” üzerine bir düşünce

  1. Nur

    Cv mi ulaştırmak isterim sizlere fakat sitenizin altında bulun linge tıklıyorum.aktif görünmüyor. Ne yapmam gerekir yardimci olabilirmis iniz lütfen. Teşekkürler

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir