Kara Kuvvetleri 24 Bin Personel Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2017 yılı başlarında yaptığı duyuru ile 24 bin askeri personel alımıyapılacağı haberini yayınlamıştık. KKK sözleşmeli uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı ilanı yayınlandı. DPB ile yayınlanan ilanda 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacak. Başvurular 1 Aralık itibarı ile bitmiş olacak.

KKK 24 Bin Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri personel ilanına başvuru yapacak adaylar, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Verilen tabloya göre boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Uzman Erbaş adayları için en az Lise mezunu veya dengi okul mezunu olmaki Sözleşmeli er adayları için En az ilköğretim mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TSK da daha önce
Subay, Astsubay, Uzman jandarma veya uzman erbaş, Sözleşmeli er ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,Askeri okul ile herhangi bir şekilde ilişkisi kesilmemiş olmak, Hala silah altında askerliğini yapmak iken “Askerliğe Elverilşi Değildir” olarak terhis edilmemiş olmak, Herhangibir ceza hükümlülüğü bulunmamak, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak, şartları aranacaktır.

Adaylar yukarıdaki şartları taşıdıkları durumunda başvuru yapabilecekler.

BAŞVURULAR:

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 bin askeri personel ilanına adaylar başvurularını en geç 01 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sayfası olan www.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir