kpss-olmadan-memur-alimlari

KPSS Puanı Olmadan Nasıl Memur Olunur

KPSS sınavına girmeden memur olmak mümkündür. Sınava girmemiş yada az puan almış iş arayan arkadaşlara KPSS sınav puanı aramayan kamu kurumları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacağız. Googlede en fazla aranan kelimelerden KPSS puansız memur olmak hakkında burada bilgi edinebilirsiniz. Roketsan KPSS şartsız memur alımı ilanımızı bir örnek olarak sizlere hatırlatmak istiyoruz.

Memur olmak isteyenlerin öncelikle 657 sayılı kanuna ilişkin olarak her hangi bir Kamu bölümüne atanacak olan kişilerin, ilk olarak girilmesi mecburi olan Devlet Memurluğu sınavlarına giriş yaparak iyi bir puan alarak sınavı kazanmaları gerekiyor.

kpss-olmadan-memur-alimlari

KPSS Şartsız Memur Alımları

KPSS’ye Girmeden Nasıl Memur Olunur?

Evet şimdi KPSS’ye girmeden memur olunur mu? Sorusuna cevap veriyoruz. Evet Kamu Personeli Seçme Sınavına Girmeden Memur olabilmeniz mümkün bazı kamu kurumları açıktan atama yolu ile memur alımı yapabilmektedir. İşte sınavsız memur alımı yapan kurumların listesi:

Askeri Adalet Teftiş Kurulları

Jandarma Genel Komutanlığı

İçişleri ve Dışişleri bakanlıkları

Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı

Adalet Bakanlığı.

İstisnai Memurluklar İse;

Uzman, Daire Başkanı, Hukuk Müşaviri, Başkan Yardımcısı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait Başkan, Hukuk Müşaviri, Avukat kadroları, Müsteşar Yardımcısı, Başbakan Başmüşaviri,Türkiye Büyük Millet Meclisinin memurlukları.

KPSS Puanı Olmadan Nasıl Memur Olunur” üzerine 5 düşünce

 1. Sibel Nur

  Merhaba lisans hemşirelik mezunuyum kpss puanım düşük devlet işinde çalışmak istiyorum nerelere başvurabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim yaşım 33

  Cevapla
 2. şerafettin

  Mrb lar kpss sınavını kaçırdım lise de okuyorum yaşım 18 devlet kadrosunda çalışmak istiyorum yatdm ederseniz sewinirim

  Cevapla
 3. ayse

  Merhaba önlisans tıbbi sekreter mezunuyum kpss puanim atamaya yetmiyor devlet isinde calismak istiyorum yardimci olur musunuz?

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir