polis-olmak

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Polis Alımları Yapılacak

Yasa dışı terör örgütü FETÖ operasyonları devam ederken Polis olmak isteyenlere mutlu bir haber geldi. Mecliste onaylanan kararname ile KPSS şartı olmadan en az lise mezunu Polis alımları yapılacak. Polis olmak isteyenler son 3 yıl içinde askerliğini tamamlamış ve 28 yaşını geçmemiş olması gerekmekte. THY KPSS Şartsız Personel Alımı ilanımızı da mutlaka incelemelisiniz.

Hükümetin, OHAL kapsamında çıkardığı ve bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesi uyarınca, askerliğini son 36 ay içinde tamamlamış, 28 yaşından gün almamış lise ya da dengi okul mezunları, KPSS sınavı aranmaksızın, özel harekat biriminde görevlendirilmek üzere, polislik için başvuruda bulunabilecekler. Başvuruda bulunanlar, mülakat ve fiziki yeterlilik testine tabi tutulacaklar. Bunları geçmeleri halinde ise polis olabilecekler.
SAHİL GÜVENLİK MENSUPLARI ARTIK “ASKERİ PERSONEL” DEĞİL, “KOLLUK PERSONELİ”

polis-olmak

KPSS Şartsız Polis Alımı

Yine aynı KHK’da yapılan bir kanun değişikliği ile, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli, “askeri personel” statüsünden çıkarıldı. KHK ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın yapısını düzenleyen 2692 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile, “askeri personel” ibaresi çıkarılarak, yerine “kolluk kuvveti” ibaresi koyuldu.

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Polis Alımları Yapılacak” üzerine 4 düşünce

  1. Mustafa ikiz

    Ben 1978 doğumluyum 183 boyundayım verilecek bir Can’ım yasayacak 1 ömrüm var oda Hak tan bana emanet o şerefli üniformayı giymeyi çok isterim yardımcı olursanız sevinirim

    Cevapla
  2. Fatihkaya

    Selam ve saygilar dilerim sayın devlet buyuklerim ben 1979 dogumluyum bende devletimin bünyesinde bu şerefli ünuformalardan birini giymeyi lütfen bana çok görmeyin hayatım boyunca hayalindeki tek amacım buydu ama malum hayatın zorluklarından dolayi nasip olmadı bu konuda bana yardımcı olun gerekirse gönüllü olarakta olabilir yeterki olsun devletim bayragim için canımı seve seve vermeye raziyim ülkedeki ve gerekirse ülke dışına en tehlikeli yerlere seve seve giderim ellerinizden öperim 05462345745

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir