memur-olmak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 Memur Alacak

 Kamuda memur alımları 2016 yılının son haftalarına gelen şu günlerde de devam ediyor. Kamuda memur olmak isteyenler için hemen aşağıda Kültür ve Turizm bakanlığı ilan detaylarını yayınlıyoruz. Kamuda memur olmak için MYK Memur Alımı ilanımızı da öneriyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda bünyesinin personel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 5,9 uncu ve 6 ncı dereceden 15 olmak üzere avukat kadrolarına toplam 20 avukat alımı yapacaktır. Atamalar Kültür ve Turizm Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ile Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde sözlü sınav ile atama yapılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Avukat alımı yapacağı iller şu şekildedir; Ankara 6 olmak üzere Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, Kayseri, Ordu, Tokat ve Karabük gibi illerin her birine 1 avukat alımı yapılacaktır. İlana başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

memur-olmak

Memur Alımı

Türk Vatandaşı olan adaylar,
Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
Askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suç işlememiş olan adaylar.
Başvuru yapmak isteyen adaylar için 19 ile 30 Aralık 2016 tarihleri arasında mesai bitimine kadar muracat etmeleri gerekmektedir. Giriş sınavı başvuruları elektronik ortamda internet aracılığıyla alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, http://pdb.kulturturizm.gov.tr adresinin ana sayfasında yer alan “Sınav Başvuru Sistemi” başlıklı linke tıklayarak “Avukatlık Giriş Sınavı Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle başvurularını gerçekleştirecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir