maket-isleri

Maket Başına 800-6000 TL Kazanç

YURTDIŞI İŞ
BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Bazı işler vardır ki tamamen tesadüf eseri size çok paralar kazandırmaya, meslek dalınız olmaya başlar. İşte bunlardan biri de Aydın ilimizdeki İsmail Erzurumluoğlu’nun başına geldi. Torunları oynasın diye yaptığı maket araçlar sayesinde bırakın ev geçindirmeyi atölyesinde iş olanakları yaratmaya başlamış. İnternet üzerinden sipariş patlaması yaşayan maket araçlar 800-6000 TL arası fiyatlarda alıcı buluyor.

maket-arac-yapmak
Maket Araç İşinden Para Kazanmak

Erzurumluoğlu, talebe göre bazen bir maketin yapımının aylar sürdüğünü belirterek, fiyatlarının zorluk derecesine göre 800 lira ile 6 bin lira


arasında değiştiği ifade etti. Maketlerin yurt dışında yoğun ilgi gördüğünü aktaran Erzurumluoğlu, şöyle devam etti:

YURTDIŞI İŞ
BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

“İlk olarak Romanya’dan 30 otobüs maketi siparişi aldık. Şu anda İngiltere’den Almanya’ya, Endonezya’dan Afganistan’a kadar dünyanın pek çok ülkesinden maket siparişleri alıyoruz. Romanya’ya ihracat belgemiz henüz olmadığı için bunu başka bir arkadaşımız aracılığıyla yolladık. Mail atıyorlar bize. Sosyal medyadan talepte bulunuyorlar ama bizde dil yok, öğrenecek zaman da yok bu yaştan sonra. Bize yardımcı olacak kişi de bulamıyoruz. Atölyede çalışacak yardımcılara ihtiyacımız var ama bizi kimse ciddi görmüyor. Oyuncak değil mi diyorlar? Bunu bir sektör olarak görmüyorlar. Oysa bizim amacımız Avrupa ile Çin’le rekabet edecek düzeye Türkiye’yi getirmek.”

Aydın (AA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir