ptt-memur-alimlari

PTT 1750 Personel Alımı İlanı

 PTT yayınladığı ilanlar ile iş arayanlara umut olmaya devam ediyor. 2017 Nisan ilanında toplamda 1750 kişilik personel alımı yapacak PTT iş başvurusu yapacak adayları beklemektedir. Dün gece saatlerinde Referandum oylamasından hemen sonra DPB sitesinde yayınlanan ilana göre PTT 1750 kişilik personel alımı yapacak.

PTT Personel Alımı Dağılımı

 • 1113 Sözleşmeli Gişe ve Büro Elemanı
 • 637 Dağıtım Elemanı

PTT personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen arkadaşlar ilgili branşlarda 2016 KPSS puanına sahip olmanız gerekmekte. Bunun dışında her kadro için adaylardan farklı puan şartı ve diğer farklı özel şartlar aranacaktır. Aşağıdaki bütün şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvurusu geçerli sayılan adaylar ise yapılan olan sözlü sınava göre belirlenecektir. İşte alım şartları;

ARANAN GENEL NİTELİKLER:

PTT alım yaptığı kadrolar için genel olarak diğer kurumlarında arağı nitelikleri arıyor. Adaylar başvuru yapabilmesi için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir diğer kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak ve hizmet borcu olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir.

1.113 GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ ALINIYOR!

PTT yaptığı duyurusunda toplamda 1750 kişilik boş kadrosunun 1113 kişisinin Gişe ve Büro Görevlisi olduğunu belirtti. Ancak adaylar başvuru yapabilmesi için yukarıdaki niteliklerle birlikte onlara ek olarak, en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak, Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Bu şartlara göre başvurular kabul görülecektir.

ptt-memur-alimlari

PTT 1750 Personel Alımı

637 DAĞITICI ALINIYOR!

Dağıtıcı pozisyonuna başvuru yapmak isteyen adaylar, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, her türlü iklim şartlarında görevini yapmasına engel olmayancak kadar sağlıklı, erkeklerde 168cm den kısa ve bayanlarda 160 cm den kısa boylu olmamak, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak, Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) şartları aranıyor.

BAŞVURULAR 18-23 NİSAN 2017

PTT iş başvurusunda bulunacak olan adaylar, 18 Nisan 2017 tarihi ile 23 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecektir. İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

PTT 1750 Personel Alımı İlanı” üzerine bir düşünce

 1. Fatma Beyazit-Akpinar

  Iyi günler,
  ben Avusturya Viyanadan yaziyorum. 2 sene icersinde Türkiyeye kesin dönüs yapacagimizdan oglum Enes Akpinara 20 yasinda 3. cü Havlimaninda is ariyorum. Almanca cok iyi, ingilizcesi iyi derecede.
  Cagri merkezinde yada gise personeli olarak.
  ilginize simdiden tesekkür ederim.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir