tarim-kredi-is-ilanlari

Tarım Kredi 500 Memur Alımı Yapacak

 Tarım kredi kooperatifliği bünyesinde çalışmak üzere toplamda 500 kişilik memur alımı yapılacak. Sizde aşağıdaki detaylar doğrultusunda Mayıs 25’e kadar başvurunuzu yapabilir memur olma şansı yakalayabilirsiniz. Önlisans ve lisans mezunları arasından yapılacak memur alımlarına başvuru yapmanız için KPSS 60 puan almış olmanız gerekmekte. Ayrıca İçişleri Bakanlığı 1500 Memur Alımı Detayları ilginizi mutlaka çekecektir.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alımını yapacağı 500 kişilik kadro ile, 286 Kooperatif Görevlisi, 204 Ziraat Mühendisi ve Merkez Birliği Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı olmak üzere toplamda 500 kişi alınacaktır.

KPSS EN AZ 60 PUAN ALMIŞ OLMAK GEREKLİ!

Tarım Kredi Kooperatifleri alımını yapacağı adaylardan 2016 yılına ait olan ve ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Alımlar sadece Önlisans ve Lisans mezunları için geçerli olup, Lisans Mezunları KPSSP3 puan türünden ve Önlisans mezunları ise KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca bunun dışında Ziraat Mühendisleri adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

tarim-kredi-is-ilanlari

Tarım Kredi Memur Alımları

ARANAN DİĞER ŞARTLAR:

Alımlar farklı bölgelerden yapılacak olup adaylar son 6 ay içerisinde başvuru yapacağı ilde veya bölgede ikamet etmiş olması gerekmektedir. Yani son 6 aydır başvuru yapılacak bölgede ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bunun dışında adaylar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, sınavın yapılacağı tarih itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu veya akıl hastalığı bulunmamak, Türkiyenin heryerinde çalışmasına engel olabilecek olan bir durum söz konusu olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, hiç bir suç hükümlülüğü bulunmamak, erkek adaylarda askerlik ile ilgisi bulunmamak veya askerliğini yapmış olmak şartları aranacaktır.

Bütün bu niteliklere uygu olan personel adayları ve başvurusu onaylanmış olan adaylar, sınava tabii tutulacaklardır.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 10 Mayıs 2017 tarihi ile 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen bulundukları bölgeledeki belirlenen adrese yapmaları gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir